Aktualności

Idziemy!

Podczas wtorkowej audycji z cyklu Kościół wspólnotą wspólnot, rozmawialiśmy z gośćmi studia Radia FARA o trwających przygotowania do 38. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Ks. Adam Chrząszcz, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Wołkowyi, wracając z objazdu trasy pielgrzymki, poinformował o odwiedzinach księży proboszczów i gospodarzy miejscowości, które pielgrzymi odwiedzą w drodze na Jasną Górę. Ks. Adam zapewnił również, że pielgrzymi są już wyczekiwani, stąd warto podjąć bez zwlekania decyzję wyruszenia na pielgrzymi szlak.

Świadectwem pielgrzymowania podzielił się również ks. Mariusz Woźny, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, a zarazem przewodnik grupy św. Brata Alberta. Mówił również o przygotowaniach, które podejmuje jako przewodnik i o tym, jak ważna jest służba duchowa pełniona przez kapłanów podczas pielgrzymowania. Swoim doświadczeniem udziału w pielgrzymce podzieliła się obecna w studio pielgrzymkowa siostra Jadwiga, która na szlaku ku Jasnej Górze pełniła również posługę medyczną wobec pątników.

Do rozmowy poprzez kontakt telefoniczny dołączyli także: ks. prał. Jan Jagustyn, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca NMP i wieloletni pielgrzym oraz ks. Władysław Dubiel, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Soninie i poprzedni przewodnik grupy św. Brata Alberta.

Do pobrania

Zobacz także