Aktualności

PRZEMYŚL: Pielgrzymka radosną wspinaczką wiary [GALERIA]

Pątnicy 39. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki z Oblubienicą Ducha Świętego wyruszają w drogę ku Jasnej Górze. Tego pierwszego dnia – 4 lipca 2019 r. – modlą się szczególnie o Boże błogosławieństwo w pielgrzymowaniu.

W Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu zgromadzili się pielgrzymi z grupy  św. Jacka i św. Kazimierza z rodzinami i przyjaciółmi. Eucharystii przewodniczył abp Józef Michalik, a wraz z nim ołtarz otaczali kapłani wyruszający w drogę oraz sympatycy pielgrzymki. Abp Józef w homilii nawiązał do postaci Abrahama i zwrócił uwagę na to, że pielgrzymka jest egzaminem wiary. – Tych kilkanaście dni będzie sprawdzać naszą wiarę, i to jest sens pielgrzymki. One będą pogłębiać wiarę. Jeśli będziemy czuli bliskość Boga przy nas, jeśli z Nim będziemy szli, dla Niego każda myśl, każda rzecz, każda sprawa, to ten egzamin będzie radosną wspinaczką w pogłębianiu kontaktu z Panem Bogiem. Pielgrzymka egzaminuje wiarę. Kaznodzieja porównał też pielgrzymów niosących przed tron Jasnogórskiej Pani różne intencje do ewangelicznych pełnych wiary ludzi, którzy przynieśli do Jezusa paralityka.

Na zakończenie Mszy Świętej głos zabrali dyrektor pielgrzymki, ks Jacek Rawski, oraz dyrektor Radia FARA, ks. Andrzej Bienia, który przypomniał, że tego dnia już od godziny 8.00 ruszyła wielka inicjatywa modlitewna w łączności z pielgrzymami – Diecezjalna Sztafeta Różańcowa. Następnie abp Józef Michalik specjalnym błogosławieństwem wyprawił pielgrzymów w drogę. Po kilkunastu minutach obie grupy ze śpiewem  na ustach wyruszyły na pielgrzymi szlak.

Do pobrania

Powiązane wpisy