Aktualności

RADYMNO: Idziemy „w mocy Bożego Ducha” [GALERIA]

Po godz. 8, po raz pierwszy z Radymna, wyruszyła grupa św. Józefa na szlak 39. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

W Radymnie pielgrzymi zgromadzili się na Mszy Świętej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, której przewodniczył Metropolita Przemyski abp Adam Szal. W wygłoszonej homilii zaznaczył, że idziemy w tym roku na Jasną Górę „w mocy Bożego Ducha”. Dziś kiedy wyruszamy na pielgrzymi szlak, zabieramy ze sobą bagaż różnych próśb. Mamy różne słabości, dolegliwości fizyczne i duchowe, ale pamiętamy, aby nie koncentrować się tylko na sobie samym. Trzeba, byśmy na skrzydłach naszej modlitwy przynieśli do Pana Boga, razem z Maryją, troski Kościoła świętego, troski naszej Ojczyzny, troski także i naszej archidiecezji. Dopiszmy do tych naszych modlitw sprawę powołań kapłańskich, módlmy się o wytrwanie kapłanów w ich powołaniu, o powołania dla sióstr zakonnych, o wytrwanie sióstr zakonnych w swoim powołaniu, módlmy się o to, by nie brakło misjonarzy.

Na zakończenie Eucharystii abp Szal pobłogosławił pielgrzymów na drogę oraz pokropił ich wodą święconą, a następnie potnicy, gromadzący się w grupie św. Józefa udali się w drogę ku pierwszemu postojowi, który zaplanowany został przy kościele w Łowcach. W ten właśnie sposób, zainaugurowany został nowy odcinek trasy, który przez wspomniane Łowce, Chłopice, Rudołowice oraz Tyniowice dotrze do Pruchnika, gdzie na pątników czekać będzie nocleg.

Do pobrania

Powiązane wpisy