Aktualności

WIELOPOLE SKRZYŃSKIE: Posłani, by nieść pokój [GALERIA]

Grupy św. Andrzej, św. Jana i św. Wojciech swoją niedzielną Mszę Świętą przeżywały w kościele parafialnym w Wielopolu Skrzyńskim. Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz Podolak, przewodnik grupy św. Andrzej, natomiast homilię wygłosił ks. Paweł Dziob, przewodnik grupy św. Jana.

Zwracając się do mieszkańców Wielopola Skrzyńskiego, kaznodzieja podziękował im, że goszcząc pielgrzymów, przyjmują Chrystusa, choć z tym wiąże się zawsze jakieś poświęcenie. – Wielu wprawdzie przyjmuje Chrystusa, ale kiedy tylko stanie On na przeszkodzie ich osobistej kariery czy wygody, odsuwają się od Niego. Ale są i tacy, którzy Mu otwierają na oścież swoje domy i serca, chociaż dobrze wiedzą, ile ten Gość będzie kosztował. Chrystus przecież zawsze wnosi ze sobą krzyż i każdemu Go ofiaruje – zaznaczył. Ks. Paweł podziękował za wsparcie przemyskich pątników i zapewnił, że zaniosą oni przed tron Maryi intencje swych dobroczyńców. Wezwał także wszystkich do niesienia innym pokoju Chrystusa i głoszenia Jego Królestwa oraz do modlitwy o powołania.

Podobnie jak w innych miejscowościach, tak i w Wielopolu Skrzyńskim pątnicy zostali ugoszczeni na śniadaniu, a następnie posileni także fizycznie udali się w dalszą drogę.

Do pobrania

Powiązane wpisy