Aktualności

STARY KORCZYN: Jesteście nosicielami skarbu, musicie być dumni! [GALERIA]

W kościele pw. Św. Mikołaja w Starym Korczynie, na terenie diecezji kieleckiej, na Eucharystii spotkali się pątnicy przemyskiej grupy Św. Kazimierza i jarosławskiej grupy św. Brata Alberta. Mszy świętej przewodniczył Abp Adam Szal, Metropolita Przemyski.

Pielgrzymów serdecznie przywitał proboszcz, ks. Marek Małczęć – Niech Dobry Bóg, który prowadzi Was na Jasną Górę, na tę górę, gdzie została obroniona wiara podczas najazdu, niech Dobry Bóg otacza Was swoimi łaskami, swoją miłością, byście wszyscy mogli szczęśliwie stanąć u stóp Jasnogórskiej Pani.

Homilię do zgromadzonych wygłosił ks. prał. Zbigniew Suchy, redaktor naczelny Przemyskiej Edycji Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Odnosząc się do dzisiejszej Ewangelii oraz do perykopy wyboru i posłania 72 uczniów, kaznodzieja zwrócił uwagę, że należy głosić Dobrą Nowinę godnie – Dobra Nowina nie znosi pośpiechu – Pan Jezus zanim dokonał wyboru uczniów spędził noc na modlitwie i wtedy wybrał tych, których chciał. Swoim uczniom dał również wskazówkę, by nie szli do pogan. Ks. Zbigniew w homilii zachęcił do ewangelizowania najpierw w środowisku rodzinnym – Pierwszym miejscem ewangelizowania jest Wasz rodzinny dom. W każdym rodzinnym domu są owce, które poginęły z domu Izraela, ale też są takie owce, które potrzebują pogłębienia, aby ta wiara, która jest, bardziej rozpaliła się ogniem Ducha Świętego.

Kaznodzieja powtórzył kilkukrotnie zachętę, by być świadomymi godności, którą mają wierzący w Chrystusa: – Jesteście nosicielami skarbu, musicie być dumni!

Na zakończenie Eucharystii ks. proboszcz opowiedział o cudownym uchronieniu od powodzi miejscowości i kościoła w roku 1997, co w pamięci parafian pozostało jako łaska uproszona przez pielgrzymów, którzy przechodzili przez Stary Korczyn. Do tej historii odniósł się również Arcybiskup Adam, wspominając wydarzenia, których był świadkiem i prosząc o deszcz dla spragnionej ziemi starokorczyńskiej.

Do pobrania

Powiązane wpisy