Aktualności

KSIĄŻ WIELKI: Pielgrzymowanie do niebieskiej ojczyzny [GALERIA]

W Książu Wielkim spotkali się o poranku pielgrzymi 39. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, aby wspólnie przeżywać Mszę Świętą.

Eucharystii przewodniczył Metropolita Przemyski abp Adam Szal, natomiast homilię wygłosił ks. prał. Marian Janus, koordynator dr. pieszych pielgrzymek, który wskazywał na Maryję, jako nauczycielkę i najlepszą przewodniczkę do Jezusa. Maryjo, Ty uczysz nas, że pielgrzym to wędrowiec, który szczególnie umiłował modlitwę, który pragnie przebywać w obecności Boga, pragnie przemienić swoje życie i dawać świadectwo życia zgodnego z wyzwaną wiarą współbraciom i siostrom w pielgrzymiej drodze. Uczysz, byśmy jako pielgrzym byli wymownym znakiem wiary i świętości, przypominając wszystkim, że nasze życie jest pielgrzymowaniem do niebieskiej ojczyzny – mówił kaznodzieja. Przypomniał też pielgrzymom sens pątniczego trudu i wszystkie intencje, które w swoich „bagażach duchowych” niosą do Tronu Jasnogórskiej Pani.

Podczas Mszy Świętej w Książu Wielkim oprawę liturgiczną zapewniła grupa św. Rafała z Przeworska, a w modlitwie uczestniczyło osiem grup. Nieobecne były tylko dwie, bł. Marii oraz św. Jacka, które na modlitwie spotkały się kolejno w Wolicy i Konaszówce.

Po zakończonej modlitwie przy kościele w Książu Wielkim pielgrzymi skorzystali z posiłku i wyruszyli w dalszą drogę ku Jasnej Górze.

Do pobrania

Powiązane wpisy