Aktualności

ROKITNO: Szkaplerz to znak opieki Matki Bożej [GALERIA]

W 10. dniu pielgrzymowania wszystkie grupy spotkały się na Eucharystii w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Rokitnie, w diecezji kieleckiej. Mszy świętej przewodniczył Abp Adam Szal, który wytrwale pielgrzymuje pieszo wraz z pątnikami.

13 lipca na Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę to dzień Szkaplerza Świętego, dlatego dziś gościł wśród pielgrzymów o. Benedykt Belgrau, karmelita bosy, który podczas homilii przypomniał historię związaną z Górą Karmel, zaczynając od powstania zakonu Braci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel aż po objawienie szkaplerza.

– Szkaplerz to znak opieki Matki Bożej, taki materialny znak, bo człowiek potrzebuje konkretnych, materialnych, widzialnych, dotykalnych znaków […] Znak opieki, ale również znak przymierza z Matką Bożą, znak, że jestem zaprzyjaźniony z Matką Bożą […] Ten znak mnie broni! – zapewniał o. Benedykt.

Poranna Eucharystia pomimo przygotowania liturgii przed świątynią, musiała się odbyć wewnątrz kościoła, ze względu na bardzo intensywny deszcz, który zacząć padać podczas przybywania pątników do Rokitna. Po Mszy Świętej natomiast, już w nieco lepszej pogodzie, pielgrzymi wyruszyli na kolejny etap wędrowania do Tronu Matki Bożej na Jasnej Górze.

Do pobrania

Powiązane wpisy