JASNA GÓRA: Zabierzmy Maryję ze sobą [GALERIA]

W poniedziałek, 15 lipca 2019 r., pielgrzymi wędrujący w 39. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, zakończyli rekolekcje w drodze Mszą Świętą w Bazylice jasnogórskiej, której przewodniczył bp Jan Ozga z Kamerunu.

Homilię na zakończenie pielgrzymki wygłosił Metropolita Przemyski abp Adam Szal, który przedstawił duchową sylwetkę Maryi, opisując szczególnie owoce Ducha Świętego, które zajaśniały w Jej życiu: – Prowadzona przez Ducha Świętego Maryja przynosiła owoce miłości, radości.(…)  Mimo trudności, których tak wiele było w Jej życiu, była pełna pokoju.(…) Razem z pokojem w życiu Maryi pojawiła się także cierpliwość, która wynikała z miłości. (…) Maryja była niezwykle uprzejma, widząc w drugim człowieku stworzenie Boże, kogoś, kto jest powołany do tego, by być świętym, stąd też z wielkim szacunkiem odnosiła się do drugiego człowieka.(..) Maryja kierowana natchnieniami Ducha Świętego umiała trwać przy wierze ojców, była wierna.(…) Maryja posłuszna Duchowi Świętemu była wobec spotkanych ludzi wzorem łagodności, Jej łagodność była znana wszystkim ludziom.

Abp Adam przyznał, że Maryja jest łagodna dla nas, słabych ludzi, którzy od Niej chcą uczyć się panowania nad sobą. Metropolita zachęcił, by zabrać Maryję ze sobą, do swoich serc i domów.

Starsze

JASNA GÓRA: Pielgrzymi u tronu Matki Bożej [GALERIA]

BŁAŻOWA: Spotkanie przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę

Nowsze