LUSZOWICE: Grupa św. Wojciecha na Eucharystii

Dzisiaj 6. dzień 40. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Tym razem swoje sztafetowe pielgrzymowanie podejmuje brzozowska grupa św. Wojciecha, a jednym z głównych wątków do rozmyślań jest temat Ojczyzny i patriotyzmu.

O poranku sztafeta wyruszyła z Róży, natomiast Msza Święta odbyła się w kościele w Luszowicach. Przewodniczył jej abp Adam Szal, natomiast homilię wygłosił ks. Jacek Rawski, dyrektor pielgrzymki przemyskiej.

­– Może jesteśmy zapatrzeni, żeby mieć moc w słowie, że to co się liczy po ludzku jest najważniejsze. A może właśnie trzeba tylko tego jednego? Gdy tak patrzymy, nawet i na nasze rodziny, na naszych przodków którzy żyli z nami, pewnie zastanawialiśmy się, jak oni żyli wiarą. Może nie umieli włączyć telewizora, nie znali komórek, komputerów, ale wiedzieli jedno – że Bóg jest miłością, że Bóg kocha, że trzeba żyć Jego prawem – mówił w homilii ks. Jacek Rawski.

Kaznodzieja dzielił się także doświadczenie Bożego działania w swoim rodzinnym domu.

Po zakończonej modlitwie w świątyni w Luszowicach pielgrzymi udali się w dalszą drogę. Jednym z miejsc, które odwiedzą będzie Dąbrowa Tarnowska, gdzie każdego roku odbywa się modlitwa za Ojczyznę.

Radio FARA · LUSZOWICE (2020-07-09) – Msza Święta – ks. Jacek Rawski – homilia

Grupa św. Wojciecha w Luszowicach [9 lipca 2020 r. | fot. Kinga Guzik i ks. Robert Ryba/RadioFARA]

Starsze

ROZMOWA DNIA: ks. Robert Łuc i ks. Adam Chrząszcz

KONFERENCJA: Przygotowanie do Eucharystii

Nowsze