ROKITNO: Eucharystia grupy św. Rafała

Dzisiaj 10. dzień Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Tegoroczną sztafetę podjęli tego dnia pątnicy z grupy św. Rafała z Przeworska.

Swój dzień rozpoczęli oni w Rokitnie, Mszą Świętą pod przewodnictwem abpa Adama Szala. Homilię wygłosił natomiast ks. prał. Adam Pietrucha.

– Nasze uczestniczenie we Mszach Świętych, nabożeństwach bardziej czasem jest przebywaniem w teatrze na jakiejś sztuce, niż wielkich Bożych tajemnicach. Mamy, Siostry i Bracia, kolejny dzień pielgrzymki i nie chodzi tutaj o odgrzebywanie tych smutnych wydarzeń, przekazywanie ich tak jak się przekazuje w Internecie różne plotki i kłamstwa, ale mamy się nad nimi zadumać i próbować zrozumieć. Chociaż tutaj niewiele jest do zrozumienia. Bardziej, aby stanąć w głębokiej pokorze i próbować, na ile nas stać będzie, wynagrodzić te wielkie zniewagi – mówił ks. Pietrucha.

Kaznodzieja zachęcał pielgrzymów, także tych duchowych, aby pojednać się z Bogiem przez sakrament pokuty.

Po zakończonej Eucharystii pątnicy udali się dalszym szlakiem przez Zawadę i Irządze. Przed nimi jeszcze Sadowie, Sokolniki oraz Tomiszowice, gdzie zakończy się 10. etap sztafety ku Jasnej Górze.

Radio FARA · ROKITNO (2020-07-13) – Msza Święta – ks. prał. Adam Pietrucha – homilia

Starsze

KONFERENCJA: Wykroczenia przeciwko Eucharystii

Nabożeństwo pojednania

Nowsze