Szósty dzień pielgrzymki to czas refleksji nad miłością, która rodzi nadzieję i pozwala z ufnością patrzeć w przyszłość – nawet w chwilach trudności. Krocząc w rytmie modlitwy i pieśni, pielgrzymi wsłuchiwali się w słowa konferencji wygłoszonej przez dk. Marka Winiarskiego, zatytułowanej „Agape źródłem nadziei – byście się wzajemnie miłowali”.
„Miłość Boża zwycięża beznadzieję. To dzięki niej człowiek może odnaleźć sens swojego istnienia i z ufnością podjąć trud codziennego życia. Kto kocha, ten w naturalny sposób rodzi w sobie i w innych nadzieję” – mówił diakon, wskazując na głęboką więź między miłością a nadzieją w życiu chrześcijanina.
W rozważaniu nie zabrakło odniesień do historii Ojczyzny i świadków wiary, którzy w mrocznych czasach dawali świadectwo nadziei poprzez miłość ofiarną: „Ziemia obozów koncentracyjnych stała się ziemią świętą – miejscem zwycięstwa miłości nad nienawiścią, nadziei nad rozpaczą. To właśnie miłość potrafi rozświetlić nawet największy mrok” – przypomniał dk. Marek.
Konferencja była także zaproszeniem do konkretnego działania: do okazywania miłości poprzez małe gesty dobroci, które mogą stać się źródłem nadziei dla innych. „Miłość ofiarowana Bogu i bliźnim chroni nasze życie przed pustką, nadaje mu smak i sens. Zechciejmy kochać, a wraz z miłością w sercach zakorzeni się niezawodna nadzieja” – dodał.
Idąc przez pola i wsie, pielgrzymi z różnych grup oraz pielgrzymi duchowi, którzy łączą się poprzez fale Radia FARA, przyjmowali te słowa jak duchowy pokarm, który umacniał ich w dalszej drodze ku Jasnej Górze.
Drogi Pielgrzymie Duchowy, wsłuchaj się w ten głos, który wybrzmiewa w drodze. Niech słowa konferencji pomogą Ci odkryć na nowo, że miłość rodzi nadzieję – i że ta nadzieja może rozświetlić Twoje życie i życie tych, których kochasz.
Nagrania konferencji są dostępne dla wszystkich, którzy pragną duchowo towarzyszyć pielgrzymom i razem z nimi odkrywać, że „miłość jest źródłem nadziei”.