RADYMNO: Grupa św. Józefa wyruszyła na szlak

W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie, w sobotę – 4 lipca, spotkali się wierni, którzy postanowili włączyć się w udział w sztafetowe 40. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

Mszy Świętej dla pątników z grupy św. Józefa przewodniczył bp Krzysztof Chudzio, biskup pomoczy Archidiecezji Przemyskiej. W wygłoszonej homilii zauważył, że wszyscy jesteśmy powołani, aby obrać właściwą drogę: – Trzeba wejść na drogę. Nie można stać w miejscu. Pielgrzym ruszając, musi oderwać się od podłoża, na którym stoi. To znaczy oderwać się od wszystkiego, co go krępuje, co nie pozwala mu być wolnym, co jak kamień grzechu w postaci złych przyzwyczajeń, czyni go niewolnikiem swoich słabości. Jeśli chcę być pielgrzymem, to muszę zrobić te kroki.

Kaznodzieja zaznaczył także, że w tej drodze towarzyszy nam Matka: – Pielgrzymka to ten rodzaj podróży, w którą udajemy się wraz z Maryją i idziemy do Boga. To podróż ubogacająca nas duchowo, choć niełatwa. Trzeba zaakceptować pewne wyrzeczenia, niedogodności. Mimo to od wieków ludzie udają się w tę drogę.

W tym roku grupa św. Józefa po raz drugi na pielgrzymkę wyrusza z Radymna. W minionych latach natomiast jej początek pielgrzymi znajdowali w Przemyślu razem z grupami św. Jacka i św. Kazimierza. Pierwszy dzień pielgrzymki zakończą oni, podobnie jak grupy przemyskie, w Pruchniku.

Starsze

PRZEMYŚL: Ruszyli na pielgrzymkowy szlak!

LESKO: Z Bieszczad do Maryi

Nowsze