STARY KORCZYN: Msza Święta po drugiej stronie Wisły

Po porannej przeprawie promowej na drugi brzeg Wisły pielgrzymi z przemyskiej grupy św. Kazimierza, która w 7. dniu pielgrzymowania podejmuje sztafetę, uczestniczyli w Mszy Świętej w Starym Korczynie.

Eucharystii przewodniczył abp Adam Szal, natomiast homilię wygłosił o. Kazimierz Szymczycha SVD, Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji. Podczas głoszonego z kościelnej ambony Słowa Bożego, nawiązał on do porannej przeprawy.

– Dostrzegły nas oczy naszej ojczyźnianej rzeki Wisły […] Nasza rzeka ojczyźniana dostrzegła również nasz radosny trud, ale też i swoisty niepokój, albo nawet i smutek. Wystarczyła mała, bezkształtna cząstka natury, abyśmy sobie przypomnieli, że jesteśmy śmiertelni i potęga militarna i technologiczna nie wystarczą byśmy ocaleli.

Nawiązując do trwającej pandemii koronawirusa o. Szymczycha zaznaczył, że wybuch epidemii wybudził na ze złudzenia naszej wszechmocy. Natomiast kierując się bezpośrednio do pielgrzymów, mówił, że podjęty trud nie może i nie pójdzie na marne.

Oczy naszej rzeki spoglądają na nasz pątniczy trud. Na nasze mocne plecy, zdolne do dźwigania naszych życiowych ciężarów. Podziwiają również nasze pielgrzymie plecy, gotowe i zdolne do dźwigania ciężarów innych. Będziemy posłani po pielgrzymce do dawania świadectwa, będziemy posłani jako owce między wilki.

Radio FARA · STARY KORCZYN (2020-07-10) – Msza Święta – O Kazimierz Szymczycha SVD – homilia

Starsze

KONFERENCJA: Znaczenie poszczególnych elementów Mszy Świętej

DZIEŃ 7: Pielgrzymi w obiektywie

Nowsze