WOLA JASIENICKA: Wizyta bp Chudzio i pątników z grupy św. Wojciecha

W niedzielne popołudnie pielgrzymi z grupy św. Wojciecha przechodzili przez Wolę Jasienicką należącą do parafii Jasienica Rosielna. Tam mieli przerwę obiadową. Warto dodać, że do marca br., bp Krzysztof Chudzio pełnił tam posługę proboszcza, a dziś wraz z pątnikami odwiedził tę parafię.

W rozmiwe na antenie Radia FARA dzielił się swoimi emocjami, które mu towarzyszą, bo całą niedzielę pierwszy raz pielgrzymował, jako biskup i to przez doskonale znane sobie tereny. – Ze wzruszenie przechodziłem dzisiaj przez parafię, w której do niedawna byłem, jako proboszcz. Akurat jest to trudny czas dla wielu ludzi z tej parafii, bo drogą, która szliśmy to po obu stronach wszystkie domu jeszcze kilka dni temu były nie całe pod wodą, ale z pokojów, z mieszkań ludzie musieli wylewać wodę, która jakoś niespodziewanie pojawiła się – mówił w rozmowie bp Chudzio. Dodał jednak, że na widok pielgrzymów ludzie potrafili się w tej trudnej sytuacji uśmiechnąć, pomachać pątnikom. – To jest takie pocieszające, że nie tracą ducha – dodał.

We wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji przemyskiej trwa dziś zbiórka do puszek prowadzona przez Caritas z przeznaczeniem na pomoc tym, którzy ucierpieli wskutek ostatnich powodzi na Podkarpaciu.

Pielgrzymi docierający do Woli Jasienieckiej – fot. Kinga Guzik / Radio FARA

Pielgrzymi docierający do Woli Jasienieckiej – fot. ks. Robert Ryba / Radio FARA

Starsze

BRZOZÓW: Wyruszyła grupa św. Wojciecha

DZIEŃ 2: Pielgrzymi w obiektywie

Nowsze