BRZOZÓW: Wyruszyła grupa św. Wojciecha

W niedzielę, 5 lipca 2020 r., poranną uroczystą Mszą świętą pod przewodnictwem biskupa pomocniczego archidiecezji przemyskiej Krzysztofa Chudzio sprawowaną w Bazylice Mniejszej pw. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie swoje sztafetowe pielgrzymowanie rozpoczęła grupa św. Wojciecha.

We wstępie do Eucharystii bp Chudzio podkreślił, że całe życie człowieka jest drogą, podobnie pielgrzymka jest drogą. Celem jednej i drugiej drogi zawsze powinno być zbawienie duszy.

Z kolei w homilii biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej mówił, że współczesny człowiek ciągle szuka spokoju serca. – Świat nakłada człowiekowi ciężkie jarzmo, ograniczenia, czyni go nawet niewolnikiem. Jest to jarzmo niesprawiedliwe i szkodliwe – powiedział. Przecież w życiu każdego człowieka rodzi się wiele obaw i lęków o swój los, o los swoich rodzin, a świat nie sprzyja szukaniu pokoju, bo „odwrócił się do Boga plecami”. Tylko w Miłości Ojca człowieka jest w stanie odnaleźć pełny pokój serca.

Zwracając się do pielgrzymów na Jasną Górę biskup przypomniał, że to Jezus Chrystus jest Drogą, która wiedzie do Domu Ojca, gdzie „jest mieszkań wiele”. – Pan Jezus zwraca nam w ten sposób uwagę na nasz ostateczny cel, ale jednocześnie podpowiada, że jesteśmy tam oczekiwani. Jest dla nas miejsce. Łatwo jest iść, gdy się wie, że Ktoś na nas czeka – powiedział kaznodzieja.

Jezus jest jedyną Droga wiodąca do Ojca, a Maryja najpewniejszą i najłatwiejszą drogą do Jezusa. – Wyruszając dzisiaj w drogę, mamy szansę, w tym stosunkowo krótkim w tym roku odcinku, zobaczyć swoją drogę, rozpoznać cel. Ale też doświadczyć trudu słabości, ale i pokrzepienia – zaznaczył biskup.

Na zakończenie zwrócił uwagę, że hasło tegorocznego roku duszpasterskiego, jak i hasło 40. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę  „Oto wielka Tajemnica Wiary” skupia w sobie całą doktrynę katolicką, czyli wszystkie prawdy wiary.

Fotorelacja z Eucharystii i wyjścia grupy św. Wojciecha z Brzozowa – fot. Kinga Guzik / Radio FARA

Starsze

KONFERENCJA: Eucharystia w Piśmie Świętym

WOLA JASIENICKA: Wizyta bp Chudzio i pątników z grupy św. Wojciecha

Nowsze