Facebook

JASNA GÓRA: Nocne czuwanie pielgrzymów duchowych

Pielgrzymi duchowi towarzyszący  43. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę dotarli do tronu Matki Bożej. Przed nimi cała noc czuwania.

Jak każdego roku Radio FARA przygotowało dla pątników duchowym możliwość wyjazdu na Jasną Górę, by tam wspólnie podjąć nocną modlitwę, a rano – 15 lipca – uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, a następnie wspólnie oczekiwać na wejście pielgrzymów wędrujących fizycznie.

W nocnym czuwaniu na Jasnej Górze można uczestniczyć także duchowo. Zapraszamy na transmisje na antenie Radia FARA: 98,2 FM / 104,5 FM lub na sluchaj.radiofara.pl.

Możliwa będzie także łączność wideo, na kanale YouTube Radia FARA i stronie Fara.TV. ZAPRASZAMY!

O godz. 22 pątnicy duchowi skupili się na wysłuchaniu konferencji, którą wygłosił ich przewodnik i dyrektor Radia FARA – ks. Andrzej Bienia.

Podczas wygłoszonej konferencja ks. Andrzej mówił, że do świątyni przychodzimy słuchac Słowa Boga, które ma nam służyć każdego dnia.

Kiedy tutaj jesteśmy potrafimy słuchać, potrafimy czerpać, ale czy tak jest w naszym codziennym życiu? Czy tak właśnie przeżywamy czas naszego wzrastania w wierze? – pytał pątników duchowych ich przewodnik.

Kapłan zwrócił uwagę na potrzebę połączenia naszego duchowego przeżywania wiary z naszymi codziennymi obowiązkami, aby Pan Bóg był obecny w naszym życiu zawsze.

Centrum nocnego czuwania pielgrzymów duchowych przed obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze była Msza Święta, sprawowana o północy, 15 lipca, w ostatnim dniu Przemyskiej Pielgrzymki.

Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Bienia, dyrektor Radia FARA, z kolei homilię wygłosił ks. Piotr Czarniecki, redaktor Radia FARA, który przez minione 12 dni towarzyszył grupom zmierzającym ku Jasnej Górze i razem z ekipą wozu transmisyjnego relacjonował to wszystko, co przeżywali.

Podczas wygłoszonego Słowa Bożego, ks. Piotr mówił, że każdego dnia patrzymy na Maryję, aby razem z nią iść przez nasze życie, aby wzrastać w wierze i zaufaniu Chrystusowi.

Pod krzyżem Chrystus oddał swoją Matkę Janowi, a Jan został oddany Matce. I to wszystko zostało przypieczętowane śmiercią Chrystusa – mówił kaznodzieja.

Jak dodał, ze słowa nabierają niezwykłego znaczenia, bo Chrystus w tych słowach rozpoczął Kościół, który jest Matką i który ma Matkę.

Po Mszy Świętej pątnicy duchowi 43. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę pozostali nadal w kaplicy Matki Bożej, by tam do godz. 4 nad ranem czuwać, modlić się i tworzyć piękną radiowo-pielgrzymkową wspólnotę.

Starsze

KONFERENCJA 11 – Kościół a Maryja

Abp Michalik na Jasnej Górze: Maryja jest fundamentem naszej wiary

Nowsze