Facebook

5. Przemyska Archidiecezjalna Sztafeta Różańcowa

Już po raz 5. wystartuje wraz z 43. Przemyską Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę inicjatywa zaproponowana przez Radio FARA, jaką jest „Przemyska Archidiecezjalna Sztafeta Różańcowa”, czyli inicjatywa, która towarzyszyć będzie duchowemu pielgrzymowaniu na Jasną Górę.

Przemyskiej Archidiecezjalnej Sztafecie Różańcowej, która rozpocznie się 4 lipca i potrwa do 15 lipca br., patronuje i błogosławi Metropolita Przemyski abp Adam Szal, który do udziału zaprasza wiernych ze wszystkich parafii oraz ruchów apostolskich działających w Archidiecezji Przemyskiej. Sztafeta polegać będzie na tym, że o wyznaczonej godzinie zgłoszone osoby będą modlić się na różańcu, odmawiając w ciągu godziny zegarowej 4 części różańca:

1. kwadrans – tajemnice radosne,
2. kwadrans – tajemnice światła,
3. kwadrans – tajemnice bolesne,
4. kwadrans – tajemnice chwalebne.

Uczestnicy Sztafety Różańcowej podejmą modlitwę za Archidiecezję, biskupów i kapłanów posługujących w Archidiecezji, za przygotowujących się do kapłaństwa w Seminarium Duchownym w Przemyślu, za zgromadzenia zakonne, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o rozwój Radia FARA i dzieł, które przy nim są prowadzone, o pokój na Ukrainie oraz we wszystkich intencjach, które w dniach trwania 43. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki będą nieśli pielgrzymi fizycznie idący na Jasną Górę, duchowi pielgrzymi i uczestnicy Archidiecezjalnej Sztafety Różańcowej.

Do udziału w sztafecie w sposób szczególny zaproszone są osoby z każdej parafii naszej Archidiecezji, które będą podejmować modlitwę różańcową o wyznaczonej porze. Chęć udziału w Diecezjalnej Sztafecie Różańcowej można zgłaszać poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY w zakładce „Sztafeta Różańcowa”.

ks. Andrzej Bienia, dyrektor Radia FARA i przewodnik grupy duchowych pielgrzymów, której patronuje bł. ks. Jan Wojciech Balicki na antenie Radia FARA podczas „Rozmowy dnia” powiedział m. in. o tym czym jest duchowe pielgrzymowanie, po co i jak się na nie zapisać, a także wytłumaczył sens Sztafety Różańcowej i zachęcił do codziennego towarzyszenia pątnikom dzięki transmisjom Radia FARA.

W razie potrzeby można skorzystać z pomocy w Biurze Radia FARA:

  • pisząc na adres e-mail: biuro@radiofara.pl (w tytule należy podać „Sztafeta Różańcowa”)
  • lub dzwoniąc na numer +48 16 67 67 001 (biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 12:00 i od 14:00 do 17:00).

W odpowiedzi zwrotnej osoba zgłaszająca się otrzyma informację o porze podjęcia dyżuru modlitwy różańcowej – tym sposobem podejmie kolejną „pałeczkę” w naszej Sztafecie Różańcowej.

HARMONOGRAM SZTAFETY JUŻ DOSTĘPNY!

FORMULARZ DO ZGŁOSZEŃ