WIELOPOLE SKRZYŃSKIE: Eucharystia z grupą św. Andrzeja

W czwartym dniu pielgrzymki, 7 lipca 2020 r., na pątniczym szlaku wędrowała grupa św. Andrzeja. Pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem abp. Adama Szala, metropolity przemyskiego sprawowanej w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim.

Homilię wygłosił ks. Tomasz Podolak, przewodnik grupy św. Andrzeja. Pochylił się on w szczególny sposób nad słowami „proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. – Kiedy zabraknie kapłanów zawsze sprawdzają się dwie zasady. Chrystus nie daje kapłanów tam, gdzie kapłani nie są szanowani, gdzie na wylewa się wszystko to, co złe nie patrząc, że może tylko promil z nich wszystkich to zawiniony. I druga zasada, tam Chrystus nie da kapłanów, gdzie kapłani nie szanują swojego kapłaństwa. A więc i do nas, moi drodzy w kapłaństwie, to wielka prośba byśmy prosili o świętość swojego kapłaństwa. Byśmy, znając oczywiście swoje słabości, swoje grzechy, umieli popatrzeć Chrystusowi w Twarz. Umieli za każdy m razem, kiedy podnosimy Ciało Chrystusa mówiąc ludziom, Krew Chrystus powtarzając za swoim Mistrzem, byśmy wierzyli, że to czynimy na Jego pamiątkowe. Że to nam zawierzył największy cud świata – mówił zdecydowanie kaznodzieja. Apelował też gorąco, aby wszyscy modlili się do Boga o święte i prawdziwe powołania do Służby w Kościele.

Po Eucharystii pielgrzymi z grupy św. Andrzeja posilili się i wyruszyli w dalszą drogę, która wiodła z Wielopola Skrzyńskiego przez Glinik, Łączki Kucharskie, Okonin do Lubziny skąd wrócili do swoich domów.

Eucharystia w Wielopolu Skrzyńskim – fot. Kinga Guzik / Radio FARA

Starsze

ROZMOWA DNIA: Weronika, Małgorzata, Barbara, Gabriela, Katarzyna, Agnieszka, Anna, Sylwia, Julia, Gabriela i Kinga

KONFERENCJA: Eucharystia w dokumentach Kościoła

Nowsze